telegram&watsap-p30plus

 

همان طور که میدانیم واتس اپ خیلی زودتر از تلگرام وارد بازار شد و این برنامه ی اندرویدی محبوبیت خاصی پیدا کرد و بعد از مدتی تلگرام پیدا شد که آن هم بیشتر از واتس اپ محبوب شد ، پس در بین این دو نرم افزار رقابت شدیدی به وجود آمد .

اما می خواهیم که در این مطلب به شما همراهان خوب پی سی پلاس ، برتری واقعی تلگرام برروی واتس اپ را نشان دهیم.

قابلیت اول : ویرایش پیام ها

متاسفانه در تایپ کردن تقریبا همه ی ما با غلط های املایی یا اشتباهای تایپی مواجه شده ایم و برای جبران این اشتباه مجبور به عذر خواهی از مخاطب شده ایم یا اینکه حداقل به غلط املایی خود پی برده ایم .

در نرم افزار تلگرام که اخیراً این قابلیت برای آن فعال شده است ، به راحتی میتوانید پیام خود را ویرایش کنید ، در صورتی که در واتس اپ وفیسبوک این قابلیت وجود ندارد ، مثلاً در فیسبوک تا کسی پیام شما را نخواند نمی توانید آن را ویرایش کنید.

در برنامه ی تلگرام و نوع پیشرفته ی آن یعنی موبوگرام می توانید انگشت خود را روی پیام مورد نظر نگه دارید سپس گزینه ی Edit را انتخاب کنید و پیام خود را به دلخواه ویرایش کنید.

telegram1

 

قابلیت دوم : ارسال و دریافت فایل های سنگین

در برنامه ی واتس اپ ممکن است چندین بار با مشکل بزرگ بودن فایل ارسالی مواجه شده باشید! آیا می دانستید که حداکثر حجم ارسالی فایل ها در این برنامه ۱۶ مگابایت است؟! اما در برنامه ی تلگرام می توانید فایل هایی تا اندازه ی ۱٫۵ گیگابایت ارسال کنید! توجه کنید که در برنامه ی واتس اپ این محدودیت از طرف سازندگان آن ایجاد شده است .

نکته ی مهم این است که در برنامه ی واتس آپ برنامه ها خودکار دانلود میشوند و میدانید که دانلود شدن برنامه ها و فایل های اضافی باعث می شود که بسته ی اینترنت شما خیلی زود به پایان برسد.

خوشبختانه برنامه ی تلگرام این اختیار را به ما داده است که بتوانیم برنامه های اضافی را دانلود نکنیم ، مثلا وقتی به وای فای متصل هستید میتوانید طوری تلگرام را تنظیم کنید که هیچ نوع فایلی به صورت خودکار دانلود نشود. برای این کار میتوانید به قسمت setting> automatic media download بروید و تنظیمات دلخواه را انجام دهید.

 

telegram2

 

قابلیت سوم: پیام های خود تخریب

در برنامه ی واتس اپ نیز میتوانید با یک افزونه ی جانبی این قابلیت را برای ان فعال کنید ، اما در برنامه ی تلگرام این ویژگی به صورت پیش فرض وجود دارد .

شما میتوانید در برنامه ی تلگرام یک secret chat راه بیاندازید و تایم مشخصی برای از بین رفتن خودکار پیام ها در نظر بگیرید . مثلا می توانید پیام های خودرا طوری تنظیم کنید که پس از اینکه توسط فرد مخاطب خوانده شود از بین برود.

telegram3

قابلیت چهارم: تنظیم نمایش آخرین مشاهده

در برنامه ی واتس اپ میتوانید این گزینه را فعال یا غیر فعال کنید مثلاً میتوانید با یک تیک زدن این گزینه را فعال کنید و مخاطبان شما وضعیت آخرین مشاهده را ببینند یا خیر.

اما در تلگرام این ویژگی پیشرفته تر شده است ، می توانید در بین مخاطبان خود کسانی را که می خواهید آخرین وضعیت شما را ببنینند را انتخاب کنید . در قسمت تنظیمات مسیر Setting> privacy and security را دنبال کنید و در قسمت add exceptions مخاطبین خاص خود را انتخاب کنید.

شما همچنین می توانید last screen را به nobody تغییر دهید و در قسمت add exceptions کسانی که میخواهید آخرین وضعیت شما را ببنینند، انتخاب کنید.

telegram4

قابلیت پنجم: مخفی شدن تصاویر شرم آور

خیلی وقت ها می خواهید گالری موبایل خود را برای کسی باز کنید که از وجود تصاویری که خودکار دانلود شده اند می ترسید ، چون میدانیم در برنامه ی واتس اپ تصاویر به صورت خودکار دانلود می شوند و مستقیم در گالری ذخیره می شوند پس در گالری شما یک قسمت برای تصاویر مبتذل وجود دارد .

اما در برنامه ی موبوگرام می توانید خیلی راحت از ذخیره شدن خودکار تصاویر در گالری جلوگیری کنید برای اینکار کافی است به مسیر setting > automatic media download بروید و گزینه ی save to gallery را خاموش کنید.

telegram5

 

 

قابلیت ششم : قفل کردن چت ها یا گفتگو ها

ممکن است شما هم مثل بسیاری از همسرتان یا بعضی از اعضای خانواده یا دوستانتان نگران هستید که مبادا چت ها یا گفتگو های شما را بخوانند و خلاصه (خر بیار معرکه بار کن🙂

از این رو تلگرام برای شما قسمتی در نظر گرفته است ، هر گفتگویی که بخواهید با یک اشاره ی انگشت قفل خواهد کرد.

برای اینکار به مسیر setting> privacy and security بروید و برروی گزینه ی password lock کلیک کنید و رمز مورد نظر خود را فعال کنید ، از این به بعد یک علامت قفل در بالای گفتگو های شما نشان داده می شود که با لمس آن ، گفتگوی مورد نظر قفل خواهد شد.

telegram6

هر گونه انتقاد ، پیشنهاد و یا نظری داشتید میتوانید از طریق کانال و سایت با ما در میان بگذارید.

telegram

5+