vlc-p30plus1

یکی از ویژگی های جالبی فیلم های خارجی (غیر فارسی) این است ، کسانی که به زبان انگلیسی یا هر زبان دیگر دنیا علاقه مند هستند میتوانند با دیدن بهترین فیلم ها قدرت تکلم خود را در زبان مورد علاقه ی خود تقویت کنند . مثلا کسانی که به زبان انگلیسی علاقه مند هستند میتوانند با نگاه کردن به فیلم هایی که با این زبان ساخته شده اند قدرت تکلم خودرا با خواندن زیرنویس آن فیلم که به زبان مادری یا زبان رسمی ترجمه شده است تقویت کنند.

قطعاً پیدا کردن زیر نویس برای هرفیلم تا حدودی مشکل و طاقت فرسا است و ممکن است زیر نویس هایی را مثلاً دانلود کنید ، در حالی که اصلا مربوط به آن فیلم نیست . اما یکی از بهترین و سریعترین راه ها برای دسترسی به زیر نویس فیلم ها استفاده از نرم افزار VLC است . با یک ترفند ساده میتوانید درحالی که به فیلم ها نگاه میکنید به صورت خودکار زیرنویس مربوطه پخش شود .

 نرم‌افزار VLC Media Player یکی از قدرتمندترین و پرطرفدارترین پخش کننده های موزیک و فیلم در کامپیوتر ها و دستگاه‌های هوشمند است و هنگام استفاده از آن می‌توانید انواع فرمت‌های صوتی و ویدئویی را اجرا کنید.همانطور که می‌دانید نرم‌افزار VLC از امکانات زیادی پشتیبانی می‌کند و این امکانات توانایی‌های خاصی را در مقایسه با دیگر نرم افزار ‌های مشابه در اختیار شما قرار می‌دهند.

میخو اهیم با یکی دیگر از این توانایی‌های خاص این نرم افزار  آشنا شوید تا براحتی بتوانید زیرنویس فایل‌های ویدئویی در حال پخش را به‌زبان دلخواهتان دانلود کنید؟ برای انجام این کار کافی است دستگاه هوشمند اندرویدی خود را به نسخه جدید این نرم‌افزار مجهز کرده و از ترفند زیر کمک بگیرید:

مراحل تنظیم VLC را به ترتیب طی کنید:

 به گوگل‌پلی یا دیگر فروشگاه های اندرویدی معتبر مراجعه کرده و جدیدترین نسخه منتشر شده از نرم‌افزار VLC را دانلود و روی دستگاه هوشمند خود نصب کنید.

 پس از نصب و اجرای اپلیکیشن VLC روی آیکون منوی اصلی فشار داده و با انتخاب گزینه‌ Settings به تنظیمات برنامه وارد شوید

روی Interface فشار داده و در بخش Controls گزینه‌ Subtitles download languages را فشار دهید.

 در این بخش باید زبان موردنظر را برای فایل زیرنویس انتخاب کنید. به‌عنوان مثال چنانچه می‌خواهید زیرنویس فارسی را برای ویدئوهایتان دانلود کنید باید گزینه Persian را فعال کنید. تنظیمات برنامه به اتمام رسیده و برای استفاده از این قابلیت ‌باید پس از اجرای ویدئوی موردنظر روی آیکون زیرنویس که در سمت چپ آیکون پخش/توقف قرار گرفته فشار دهید و از منوی به‌نمایش درآمده Download subtitles را انتخاب کنید.

 چنانچه زیرنویس مربوط به ویدئوی موردنظر شما یافت شود عملیات دانلود آن آغاز و زیرنویس ویدئوی درحال پخش نمایش داده می‌شود.

 

telegram-p30plus

3+