p30plus SPONSERS
پی سی پلاس » ریپورتاژ آگهی » در دنیای تحول دیجیتال وقت آن رسیده که امنیت سایبری کسب و کار خود را تقویت کنید
تصویر لوگوی تحول دیجیتال
5 /5

5 / 5. 1

1 رای


افزودن به علاقه مندی ها

در دنیای تحول دیجیتال وقت آن رسیده که امنیت سایبری کسب و کار خود را تقویت کنید

معرفی تحول دیجیتال

سازمان ها به امید افزایش سوددهی و کارآمدی بهتر به دنبال باز نگری عملکرد خود و بکارگیری سیستم ها و فرایند های دیجیتال هستند.

تحول دیجیتال بر تمام ابعاد کسب و کار ها تاثیر چشم گیر داشته است. نتیجه این تاثیر به وجود آمدن محیط دیجیتال پیچیده ای بوده است. بنابراین امنیت شرکت ها به تغییرات اساسی نیاز دارد.

تصویر تحول دیجیتال

چه به اجبار دولت و چه به خاطر فشار رقابتی تحول دیجیتال به کانون توجه آژانس های دولتی و کسب و کار های استرالیا تبدیل شده است. دو سوم صاحبان کسب و کار معتقدند که شرکت هایشان برای ماندن در رقابت به دیجیتال سازی سریع نیاز دارند. سازمان ها به امید افزایش سوددهی و کارآمدی بهتر به دنبال باز نگری عملکرد خود و بکارگیری سیستم ها و فرایند های دیجیتال، ترکیب سیستم های درون سازمانی و ابری، تعامل پویای با مشتری و حسگر های اینترنت چیز ها و دستگاه های خودکار هستند. اما علی رغم این اشتیاق افزایش تعهدات ايجاب، انتظارات مشتری و فشار های رقابتی به معنای اعمال تحول دیجیتال با توجه دقیق به امنیت اطلاعات است. همه اکنون نیز قوانین حریم شخصی شرکت ها را موظف کرده تا از اطلاعات قابل شناسایی خصوصی مشتریان حفاظت کنند اما این الزام در سال 2018 و با اعمال قانون حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا در ماه می و طرح نقض‌ اطلاعات استرالیا در ماه فوریه به مرحله بعدی خود می رسد و شرکت های با امنیت ضعیف در کانون توجه قرار می گیرند. مطالعه جدیدی نشان داده که تحول دیجیتال 69 درصد مدیران ارشد را به بازنگری راهبرد امنیت سایبری خود واداشته است. محققان پیش بینی می کنند که تا سال 2020 حدود 60% کسب و کار های دیجیتال از اختلال در خدمات رنج خواهند برد چون ریسک خود را به درستی مدیریت نکردند. اما در مطالعه دیگری تنها 44 درصد پاسخ دهندگان گفتند که اعضای هیئتشان در بازنگری راهبرد امنیتی خود شرکت کردند و این امر فاصله بین درک شرکت ها از نیاز به تحول و تاثیر آن بر امنیت را نشان می دهد.

این پنج مقاله حساسیت امنیت تحول دیجیتال و راهکار های امنیت سازی را شرح می دهند:

  • مقاومت سایبری: رویکردی جدید و نوپا نسبت به امنیت. چالش هایی که تحول دیجیتال در امنیت و ارائه کسب و کار به وجود آورده را بررسی می کند.
  • مهاجرت های ابری هیئت ها را بیشتر به امنیت ترغیب می کنند. میزان بالای نفوذ امنیتی را در سراسر جهان بررسی می کند و به نیاز هیئت های شرکت ها به امنیت می پردازد.
  • قدم اول را تو بردار. تحقیق درباره تاثیرات اختلال دیجیتال وضعیت تحول دیجیتال را روشن می کند. نظر سنجی تعاملی امکان مقایسه عملکرد شرکتتان را با بیش از 4000 صاحب کسب و کار در 16 کشور به وجود می آورد.
  • دنیای دیجیتال چشم انداز امنیت را تغییر داده است. این مقاله مخاطرات امنیتی کسب و کار های منعطف و پویای دیجیتال را بررسی کرده و درباره امنیت و تحول اطلاعات ارائه می دهد.
  • تحول دیجیتال و اهمیت امنیت. مصاحبه با چندین مدیر درباره رویکردشان نسبت به تحول دیجیتال و امنیت اطلاعات

یوآیدی؛ راهکاری برای افزایش امنیت کسب و کار

سرویس احراز هویت دیجیتال یوآیدی ، راهکار تحول دیجیتال است که برای اولین بار در ایران توسعه داده شده است و امنیت دیجیتال را به ارمغان می آورد. این سرویس بر اساس فناوری هوش مصنوعی و الگوریتم های تشخیص زنده بودن چهره و تطابق تصویر ایجاد شده است. کسب و کارها می‌توانند با استفاده از این سرویس، مشتریان خود را به صورت غیرحضوری با اطمنیان بالاتری احراز هویت کنند. در حال حاضر این سرویس در احراز هویت غیر حضوری سجام برای دریافت کد بورسی استفاده می شود به صورتی که با استفاده از این سرویس نحوه احراز هویت سجام ، غیر حضوری شده است. این امکان وجود دارد که در سایر بخش ها بخصوص بخش بانکی و بیمه و خدمات دولت الکترونیک و وقوه قضاییه مانند نحوه ثبت نام غیر حضوری سامانه ثنا استفاده شود.

در دنیای تحول دیجیتال وقت آن رسیده که امنیت سایبری کسب و کار خود را تقویت کنید
  • آخرین بروزرسانی :‌ شنبه 31 دسامبر 2022
  • منبع : پی سی پلاس
گفتگو و دیدگاه کاربران
  • سر صحبت را شما باز کنید!