android-root

 

با سلام خدمت شما کاربران عزیز پی سی پلاس. امروز اومدیم یه اطلاع رسانی بکنیم برای کسانی که بی خبر بودند. همانگونه که روت کردن دستگاه آندروید فواید زیادی دارد و امکانات بیشتری به شما میدهد اما معایبی هم دارد که امروز ما میخواهیم آن روی سکه را به شما نشان بدهیم و آن را برای شما آشکار سازیم.

دلایلی که ما را از root کردن باز می دارد:

 

خطرات امنیتی!

%d8%ae%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%d9%85%d9%86%db%8c%d8%aa%db%8c

 

با بدست آوردن دسترسی به روت یا ریشه آندروید ، شما به کنترل تمام سیستم دسترسی پیدا میکند . با مهارت کافی و ابزار درست شما تقریبا میتوانید هر پارامتری روی گوشی را ویرایش کنید . این دلیل اینست که برنامه های مانند SuperSU برای کارکردن مناسب و درست احتیاج به دسترسی به روت دارند . البته این نوع دسترسی مانند یک شمشیر دو لبه می باشد چرا که با دسترسی به روت دیگر چیزی نمیتواند جلوی برنامه های بد افزار را بگیرد که به گوشی شما آسیب نرسانند . فایل های سیستمی امکان دارد گم شده یا پاک شوند ، اطلاعات شخصی ممکن است مورد سو استفاده قرار گیرند و حتی شما ممکن است گوشی خود را از کار بیاندازید  !

نکته امیدوار کننده این است که کاربر میبایست به برنامه اجازه دهد که به روت دسترسی داشته باشد در غیر این صورت نرم افزار به تنهایی نمی تواند ، بنابراین همیشه قبل از اینکه به نرم افزاری اجازه دسترسی به روت را بدهید ، درباره آن نرم افزار آندروید تحقیق کنید .

 

 

باطل شدن گارانتی و ضمانت نامه!

 

7

 

چیزی که به ضوح روشن است اینست که شرکت های سازنده از روت کردن گوشی و دسترسی به فایل های سیستمی آن حمایت نمیکنند ، در غیر این صورت شاهد آن بودیم که گوشی ها روت شده مستقیما به بازر عرضه شوند ! بنابراین اگر شما گوشی خود را روت کنید مثل این می باشد که به گارانتی خود بوسه خداحافظی بدهید ! حتی بعضی از گوشیها مانند سامسونگ دارای شمارنده فلش کردن در داخل خود دارند که بررسی میکند که آیا کاربر فریمور گوشی را تغییر داده یا نرم افزار های غیر رسمی نصب کرده است یا خیر ،  و این حتی زمانی که گوشی دوباره به مشخصات کارخانه ای برگردانده و قفل شود باز هم قابل ردیابی است .

البته اینطور نیست که همه ضمانت کننده ها از ارائه خدمات به خاطر روت کردن گوشی خودداری کنند اما آنها هر کاری که در نرم افزار گوشی به وسیله تغییر دادن آن انجام شود را تایید نخواهند کرد .

 

 

همه دستگاه ها شبیه به هم درست نشده اند!

 

659

 

فرآیند روت کردن یک گوشی از یک سازنده گوشی به سازنده دیگر و حتی مدل به مدل فرق میکند . هیچ روش رسمی برای روت کردن گوشی شما وجود ندارد . برای مثال برای روت کردن گوشی های نکسوس شما باید toolset را دانلود کنید و سپس از برنامه داس کامپیوتر برای دسترسی به روت استفاده کنید در حالی که برای گوشی های سامسونگ شما می بایست برای روت کردن از نرم افزار Odin استفاده کنید . بنابراین با توجه به اینکه هر گوشی روش خاص خودش را دارد و حداقل نیازمند چند مرحله کار و وحداقل دانستن دانش رایانه به طور خوب ، شانس اینکه گوشی ناپایدار شود و موقت از کار بیوفتد بیشتر خواهد بود .

 

 

مشکل با آپدیت کردن گوشی!

 

guj

 

 

یکی دیگر از مواردی که اگر شما گوشی خود را روت کنید با آن مواجه خواهید شد این است که دیگر پیام های آپدیت خودکار را نخواهید دید . به عنوان مثال شما دیگر قادر نخواهید بود آپدیت ها را با استفاده از شبکه بیسیم (OTA) مشاهده کنید و نرم افزار های مدیریتی مانند سامسونگ KIES دیگر درست کار نخواهد کرد . البته شما قادر خواهید بود که آپدیت فریمور ها را روی گوشی خود فلش کنید اما این روش مقداری دشوار است که شما برای هر بار نصب کردن آپدیت می بایست انجام دهید .

 

در آخر  هدف از این این مطلب ترساندن شما از روت کردن گوشی خود نیست ، نشان دادن احتمال خطراتی است که در این فرآیند ممکن است رخ بدهد  .

 

 

telegram

گزارش خرابی لینک دانلود و محتوای غیر اخلاقی

کاربر گرامی درصورتی که لینک دانلود این مطلب خراب شده است یا محتوای این مطلب غیر اخلاقی و مخالف قوانین کشور عزیزمان است لطفا هرچه سریعتر به آیدی تلگرامی ؛ @p30plus2 یا به شماره تلفن ۰۹۱۴۶۲۶۱۹۳۶ پیامک کنید ...

به کانال ما بپیوندید

Print Friendly, PDF & Email
3+