p30plus SPONSERS
پی سی پلاس » برنامه اندروید » دانلود اپلیکیشن رضوان Rezvan 2.9.1 زائرین امام رضا “رضوان” نسخه اندروید
دانلود اپلیکیشن رضوان Rezvan 2.9.1 زائرین امام رضا “رضوان” نسخه اندروید
4.2 /5

4.2 / 5. 24

24 رای
 • سازنده مرکز فناوری اطلاعات آستان قدس
 • اندروید مورد نیاز 4.0+
 • نسخه 2.9.1
افزودن به علاقه مندی ها

دانلود اپلیکیشن رضوان Rezvan 2.9.1 زائرین امام رضا “رضوان” نسخه اندروید

آپدیت
دانلود اپلیکیشن رضوان

اپلیکیشن رضوان 
زائرین و دوستداران امام رضا 
رزرو سفر به مشهد و زیارت حضرت 

معرفی و دانلود اپلیکیشن رضوان 

رضوان یک اپلیکیشن اندرویدی کاملا ایرانی و کاربردی مخصوص زائران و عاشقان امام رضا علیه السلام است. هر ساله هزاران نفر از سراسر ایران و حتی از کشور های همسایه برای پابوس امام رضا به مشهد مقدس سفر میکنند. اگر شما هم از عاشقان امام رئوف هستید و به مشهد سفر کرده اید متوجه بزرگی و عظمت حرم مطهر میشوید.

حتی کسانی که سال ها به این مکان مقدس می روند، باز هم برای رفتن به مکان های مشخص راه را گم میکنند و مجبور میشوند از کسانی که به عنوان راهنما آنجا ایستاده اند سوال بپرسند . پس نرم افزار رضوان تهیه شده تا به کمک شما بیاید و دیگر با این مشکلات رو به رو نشوید. مرکز فناوری اطلاعات آستان قدس

خدمات خادمان امام هشتم (آستان قدس رضوی)

خادم بزرگ حرم مطهر آستان قدس رضوی براستی که دائما درحال انجام کارهای خیر است و همیشه از راه های گوناگون در تلاش است که زائران را دست خالی به خانه نفرستد. یکی از تازه ترین خدمتی که به عاشقان امام کرده ، ساخت یک اپلیکیشن جذاب و کاملا کاربردی به نام رضوان برای مشهدمقدس علی الخصوص حرم مطهر بوده است. این برنامه دارای محیطی ساده اما کاربرپسند است که حتی افرادی که در حیطه ی موبایل زیاد ماهر نیستند میتوانند به راحتی از مزایای آن استفاده بکنند.


نقشه شهر مشهد مقدس در اپلیکیشن رضوان

یکی از ویژگی های این برنامه جامع ترین نقشه حال حاضر برای دوستداران امام در زمان زیارت حرم مطهر است که با این نقشه دیگر نگران پیدا کردن صحن های مربوطه ، مساجد و یا خود حرم امام رضا نباشید و دیگر نیازی نیست که از راهنماها سوال بپرسید چون حالا راهنما در دستان شماست.


خود را از زیارت نامه امام رضا (ع) بی نصیب نسازید!

قعطا کمتر کسی پیدا میشود که وارد حرم شود و با چشمان خیس برنگردد. لذتی که در گریه کردن در دامان امام هشتم وجود دارد بدون شک قابل توصیف نیست. اگر به این مکان مقدس مشرف شده باشید مشاهده کرده اید که در اقصی نقاط حرم کتاب هایی اعم از زیارتنامه ، ادعیه های منتخب و قرآن و.. وجود دارند که گاها به دلیل جمعیت زیاد زائران این ادعیه ها به همه نمیرسد تا از آن استفاده بکنند. پس آستان قدس رضوی برای اینکار بخشی از این نرم افزار را به ادعیه منتخب امام رضا تخصیص داده که هر وقت بخواهید بتوانید از ادعیه ها استفاده بکنید و خودتان را از این ثواب بی نصیب نسازید.

دانلود اپلیکیشن رضوان

پخش زنده حرم مطهر رضوی در اپلیکیشن رضوان به صورت آنلاین!

بدون شک هر کس یک بار به حرم مشرف شده باشد دلش را آن جا جا گذاشته و هر سال میخواد که دوباره به این مکان مقدس برگردد ولی این برای همه مقدور نیست که هر سال زیارت نصیبشان شود. پس ویژگی دیگر نرم افزار رضوان برای همین افراد ساخته شده که بتوانند هروقت که دلشان بخواهد و دلتنگ زیارت هستند ،حرم مطهر را به صورت پخش مستقیم و آنلاین در هر جای ایران که باشند  تماشا بکنند.


با اپ رضوان پرداخت اینترنتی خیرات و نذورات انجام دهید!

یکی از اموری که ثواب زیارت را بیشتر میکند خیرات و نذورات در حرم مطهر است. اما گاها به چند دلیل نمی توانید در جایگاه های مشخص شده ، خیرات خود را انجام دهید.

 • به دلیل ازدحام مردم در این امر خیر
 • بسیاری دوست دارند که خیراتی که میکنند از چشم بقیه مخفی باشد تا ثواب آن بیشتر شود.

پس آستان قدس رضوی برای این امر مهم و معنوی هم چاره ای اندیشیده و با امکان پرداخت اینترنتی و USSD  در داخل نرم افزار از این پس میتوانید دور از چشم همه و ازدحام زائران ، خبرات خود را انجام دهید.


تعریف گروه همراهان و تعیین محل و زمان برگشت از زیارت

شما میتوانید در این برنامه علاوه بر اسم  و مشخصات خود ، اسامی همراهان گرامیتان را اعم از اعضای خانواده ، فامیل ، آشنا و یا هرکس دیگه ای را وارد کنید که هم در طول زیارت با هم در ارتباط باشید و هم از جوایز و هدایای این اپلیکیشن بهره مند شوید.


بخش همراهی جذاب اپلیکیشن رضوان برای کاربران یکتا

در این قسمت از برنامه جوایز عالی برای کاربران یکتای اپ رضوان گنجانده شده که دستور کار از این قرار است به ازای فعالیت های هر کاربر مانند ارسال نرم افزار برای دیگران ، خواندن و اشتراک گذاری ادعیه و آداب زیارت و سوره های منتخب برای دیگران، پرداخت خیرات و نذورات ،امتیازهایی درنظر گرفته شده که به قید قرعه جوایز ارزشمندی هدیه داده می شود. هدایای معنوی تعیین شده عبارت است از:

 1. 888 هدیه فرهنگی حرم مطهر
 2. 88 سفر به مشهد مقدس
 3. 8 دعوت به مراسم غبارروبی حرم مطهر

ثبت نام برای دریافت غذای متبرک حضرتی

بدون شک یکی از با لذت ترین و معنوی ترین چیز در حرم مطهر متبرکات آنجاست. حتی اگر یک مشت خاک هم باشد برای زائر عاشق کافی است. ولی این انتهای زیارت نیست. آستان رضوی با تعبیه این بخش جذاب توانسته تحولی در روش توزیع دعوتنامه مهمانسرای حضرتی ایجاد بکند که هر ساله به زائرین حاضر در حرم ، دعوتنامه هایی برای صرف غذای متبرک حضرت از طریق پیامک و خود نرم افزار ارسال نموده که هر موقع دوست داشتند میتوانند شام یا ناهاری را متبرکا میل کنند.


نگاهی به ویدئوی روضه رضوان بیاندازیم!


طرح توزیع دعوتنامه با کد ملی شخص

آستان قدس رضوی در نظر دارد با اجرای این طرح مبنای توزیع غذای حضرتی را کد ملی هر شخص قرار دهد که هر شخص بتواند حداقل یکبار هم که شده در یک دوره زمانی زیارتی از این امتیاز بهره مند گردد. روش کار اینطوریست که با وارد شدن به حرم مطهر نرم افزار رضوان از کاربران خود میخواهد که موقعیت مکانی (Location) گوشی موبایل خود را روشن و به برنامه اجازه دهد که موقعیت فعلی کاربر را بیابد و سپس کاربر را در لیست انتظار قرعه کشی روزانه حرم قرار دهد که در صورت برنده شدن ،شخص مورد نظر میتواند از خوان با برکت حضرت بهره مند گردد.


ثبت نام و دریافت دعوتنامه در سامانه اپلیکیشن رضوان

 1. ابتدا آخرین نسخه نرم افزار رضوان را در انتهای مطلب دانلود و نصب نمایید.
 2. برای فعالسازی امکانات نرم افزار بایستی شماره تلفن خود را وارد و سپس آن را تایید نمایید.
 3. دعوتنامه با توجه به موقعیت مکانی هر کاربر از طریق پیامک یا اپ رضوان اطلاع رسانی میشود.
 4. پس از دریافت دعوتنامه ، به بخش غذای متبرک حضرتی مراجعه کرده و با وارد کردن کد ملی و تاریخ تولد خود و حداکثر 4 نفر از همراهان، تاریخ مورد نظر برای رفتن به مهمانسرا انتخاب کنید.

نکات تکمیلی اپلیکیشن رضوان

 • کسانی که به هر دلیلی نتواسته اند از دعوتنامه خود استفاده کنند، حداکثر تا دوسال فرصت دارند که به برنامه مراجعه کرده و زمان مناسب را انتخاب کنند.
 • برای دریافت دعوتنامه کاغذی، باید روزی که برای حضور در سامانه اعلام کردید یا یک روز قبل، به حرم مطهر مراجعه فرمایید.
 • شما میتوانید کد ملی هر کسی را که میخواهید در دعوتنامه وارد کنید و اشکالی ندارد حتی اگر کد ملی خودتان را هم وارد نکنید.

ویژگی های اپلیکیشن رضوان دریک نگاه

 • فضای کاربری ساده و زیبا
 • بخش قرعه کشی و جوایز همراهی
 • دارای بخش فضیلت و آداب زیارت
 • سوره های منتخب و قرآن کریم
 • ثبت‌نام برای دریافت غذای متبرک حضرتی
 • امکان پرداخت اینترنتی و USSD خیرات و نذورات
 • ادعیه منتخب زیارت امام رضا (ع)
 • پخش زنده اینترنتی حرم مطهر رضوی
 • نقشه شهر مشهد مقدس
 • امکان تعریف گروه همراهان و تعیین محل و زمان برگشت از زیارت

کلیپهای برگزیده از ویدئوهای مراسم های حرم مطهر رضوی :

دانلود اپلیکیشن رضوان

همانطور که میدانید همواره یکی از بهترین مراسم های مذهبی هر ساله در حرم مطهر امام رضا مخصوصا در ماه های مبارک رمضان رخ می دهد و بسیاری از دوستداران این امام بزرگوار ، به دنبال مشاهده ی کلیپ ها و فیلم های این مراسم ها می باشند.شما در اپلیکیشن رضوان میتوانید گلچینی از انواع سخنرانی ها ، تلاوت قرآن ، مداحی ، سرود و بسیاری ویدئوهای دیگری که مورد توجه زائرین می باشد در این اپ قرار داده شده است.


پاسخ به سوالات دینی و شرعی شما در اپلیکیشن رضوان!

یکی دیگر از جذاب ترین بخش هایی که بعد از دانلود اپلیکیشن رضوان  با آن روبرو می شوید ، پاسخ به سوالات دینی و شرعی شما عزیزان می باشد. شما عزیزان میتوانید با وارد شدن در این اپلیکیشن ، سوال خود را تایپ کرده و سپس بعد از انتخاب مرجعه تقلید خود ، پرسشتان را ارسال نمایید.بعد از بررسی پرسش شما توسط بهترین اساتید پاسخ داده خواهد شد.


با اپلیکشن رضوان با مسیریابی دقیق سفر کنید!

قطعا کسانی که برای اولین بار به زیارت امام هشتم بزرگوار می روند ، ممکن است در پیدا کردن پارکینگ های عمومی ، درهای ورودی و غیره دچار مشکل شوند. شما با این برنامه به راحتی میتوانید آدرس تمام پارکینگ های عمومی به همراه قابلیت مسیریابی را به همراه خود داشته باشید.
 
 

مشاهده ی حرم مطهر امام رضا بصورت آنلاین

با شیوع ویروس کرونا و یا مشکلات دیگری که در بسیاری از افراد وجود دارد ، ممکن است زیارت هر ساله امام رضا ( ع ) برایشان امکان پذیر نباشد و از این رو یکی از بهترین روش ها برای زیارت امام رضا و مشاهده ی حرم مطهر ایشان بصورت آنلاین می باشد که توسط اپلیکیشن رضوان فراهم شده است.


معرفی اپلیکیشن مذهبی هم نوا در حاشیه این مطلب

شما در اپلیکیشن هم نوا با مجموعه ای عظیم از نواهای مذهبی رو به رو می شوید که همه آن ها را استادان خوش صدا سروده اند. اینک شما میتوانید همه نواهای مذهبی را در یک اپلیکیشن به همراه خود داشته باشید و هر زمان و در هر مکان که مایل بودید به آن ها گوش فرا دهید.برای دانلود روی لینک زیر کلیک کنید:

اگر بخواهیم از ویژگی های این اپلیکیشن و تفاوت آن با سایر اپلیکیشن ها صحبت کنیم میتوان گفت که این اپلیکیشن نسبت به دیگر اپلیکیشن ها دارای سرعت بیشتری میباشد و علاوه بر آن دارای پلیر اختصاصی نیز
میباشد.


دانلود اپلیکیشن رضوان برای کامپیوتر

برای اجرای اپلیکیشن رضوان روی کامپیوتر یا لپ تاپ نیازمند نصب یک برنامه شبیه ساز بر روی ویندوز خود هستید که می توانید آن را هم از پی سی پلاسدانلود کنید.

نرم افزار های زیادی وجود دارند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند که از جمله آن ها می توان به بلواستکس و نوکس پلیر (برای دانلود کلیک کنید)و مواردی از این قبیل اشاره کرد .

 • ابتدا یکی از این نرم افزار ها را نصب کنید
 • سپس فایل APK رضوان را از پایین صفحه دانلود کنید.
 • نرم افزار برنامه شبیه ساز را اجرا کنید و در قسمت نصب برنامه ها فایل APK رضوان را انتخاب و نصب کنید.
 • سپس بر روی آن کلیک کنید و صبر کنید تا اجرا شود .
 • در برخی از نرم افزار های شبیه ساز به صورت وارونه اجرا می شود که شما می توانید از طریق گزینه های کناری تصویر را بچرخانید و حالت اصلی را انتخاب و بازی را اجرا کنید.

معرفی جزئی بخش های مختلف آخرین نسخه ی اپلیکیشن رضوان

زمانی که شما وارد این برنامه اندروید می شوید با یک محیط گرافیکی بسیار زیبا روبرو خواهی شد که در بالای آن سمت راست منویی قرار دارد که شامل تنظیمات حساب کاری خود ، اشتراک گذاری ، پیام ها و غیره وجود دارد.

در وسط صفحه شما 4 بخش اصلی را مشاهده خواهید کرد.

1-قرآن ، زیارت و ادعیه که با کلیک به روی این گزینه خود شامل آداب زیارت ، ادعیه امام رضا ، احادیث منتخب و غیره می باشد.

2-نقسه حرم که اطلاعات جزئی حرم را نشان می دهد.

3-برنامه های حرم که شاید یک بخش بسیار جذاب برای زائرینی که میخواهد از برنامه های حرم جا نمانند ، می باشد.

4-مسابقات فرهنگی که با کلیک به این گزینه میتوانید مسابقاتی که در حال برگزاری هستند را مشاهده کنید.

در قسمت پایین این اپلیکیشن هم موارد دیگری که در بالا به آنها اشاره شد همچون کلیپ های برگزیده ، نظارت مردمی و غیره می باشد.

اپلیکیشن رضوان

سایر خدمات اپلیکیشن رضوان را در عکس بالا مشاهده میکنید. خدماتی چون ثبت نام برای دریافت غذای متبرک ، آدرس پارکینگ ها و مکان های مورد نیاز و غیره که همگی در آخرین ورژن این برنامه وجود دارند.


تغییرات آخرین نسخه اپلیکیشن رضوان ( نسخه 2.6.3 ) :

 • افزودن نماهای جدید برای پخش زنده حرم مطهر
 • زیارت سه بعدی حرم مطهر
 • تغییر ظاهری و گرافیکی پاسخگویی به سوالات دینی و هم چنین امکان حذف سوال توسط شما
 • افزودن مطالب صفحات موضوعی سایت حرم امام رضا علیه السلام
 • ارتقا بخش معارف رضوان
 • رفع اشکالات فنی
 • نمایش مجتمع ها و نمازخانه های میان راهی به روی نقشه

در پایان باز هم لازم است تا بار دیگر از این برنامه کاربردی یاد شود که میتواند برای زائرین و کسانی که قلب خود را در مشهد مقدس جا گذاشته اند ، بسیار مفید باشد.در پایین همین صفحه میتوانید آخرین نسخه ی اپلیکیشن رضوان را از پی سی پلاس مرجع دانلود رایگان برنامه و بازی اندروید دانلود نمایید.التماس دعا.


تغییرات آخرین نسخه برنامه

 • امكان درخواست زيارت نيابتي
 • لايه برنامه‌هاي حرم روي نقشه حرم مطهر رضوي و مشاهده همه مكان‌هاي اجراي مراسم‌هاي در حال اجرا و فهرست برنامه‌هاي ساعات آتي
 • جستجوي مكان‌ها و خدمات حرم مطهر روي نقشه
 • ثبت يادآوري زيارات، ادعيه و مراسم‌هاي حرم مطهر رضوي
 • افزودن كتب كتابخانه رضوي و منوي مناظرات امام رضا عليه‌السلام با علماي ساير اديان
 • بهبود اسلايدر صفحه اول و افزايش اسلايدهاي ويدئوهاي مذهبي و اخبار مهم
 • مشاهده مكان برگزاري برنامه‌هاي حرم مطهر رضوي روي نقشه حرم
 • نمايش امتيازات كاربر جهت شركت در قرعه‌كشي هداياي متبرك حرم مطهر
ADS DOWNLOAD
دانلود اپلیکیشن رضوان Rezvan 2.9.1 زائرین امام رضا “رضوان” نسخه اندروید
 • شرکت سازنده : مرکز فناوری اطلاعات آستان قدس
 • حجم فایل : 23 مگابایت
 • آخرین بروزرسانی :‌ سه‌شنبه 14 مارس 2023
 • منبع : پی سی پلاس
گفتگو و دیدگاه کاربران
 • نجمه جمعه 16 اکتبر 2020

  مدل گوشي : HAYAEI

  سلام دوتا دختر دارم به نام زهرا سادات و نیایش سادات زهرا خانمم تازه تکلیف شده زمانییکه بدنیا اومد دکتر بیمارستان تاکید داشت قلب دخترم مشکل داره و نیاز به عمل .نه سال گذشته و من هنوز نتونستم دخترم رو ببرم خدمت آقا امام رضا تا از نزدیک ببینه سلامتیش رو از چه بزرگواری داره شنیدم غذای آقا علی ابن موسی الرضا رو در اصفهان هم توزیع میکنن آیا این مطلب درسته؟ممنون میشم راهنمایم کنید

  پاسخ دهيد جالب بود 12
 • سینا یکشنبه 18 آگوست 2019

  مدل گوشي : J4 core ورژن اندرويد : 8.0

  سلام
  اپلیکیشن رضوان خیلی عالیه امیدوارم همه ی عاشقان امام رضا نصیبشون بشه برن زیارت.

  پاسخ دهيد جالب بود 8
  • فخرالدین شادآور یکشنبه 18 آگوست 2019

   سلام
   ممنونم
   لطفا از دیگر مطالب ما دیدن فرمایید.

   جالب بود 5