جدیدترین راهکار های افزایش طول عمر باطری لپ تاپ

تنها با  چند راهکار ساده طول عمر باطری لپ تاپ خود را چند برابر کنید

 

همه در پی این هستیم که شارژ باتری لپ تاپمان بیشتر شود و در مواقعی که نیاز داریم به صورت همراه استفاده کنیم. اما به طور صحیح از باتری لپ تاپ استفاده نکرده و عمر باتری را کاهش می یابد.

برای افزایش کارایی و طول عمر  باتری لپ تاپ:

به صورت مدوام شارژ نکنیم. بسیاری از افراد اغلب باتری لپ تاپشان را تا ۱۰۰ درصد شارژ می کنند تا به مدت طولانی از آن استفاده کنند در حالی که به طور جدی از طول عمر باتری لپ تاپشان می کاهند. پس قبل از اینکه به فکر تعمیر باتری لپ تاپ باشیم باید از خراب شدن آن جلوگیری کنیم. بعد از خرید لپ تاپ استفاده و خالی کنید. سپس به مدت ۱۲-۱۴ ساعت آن را در حالت شارژ نگه دارید و به طور کامل شارژ کنید.

پدیده دیفراگ را حتما پیاده کنید؛

به این دلیل که هر چه هارددیسک شما سریعتر و با بازدهی بالا عمل کند انرژی کمتری از باتری لپ تاپ می کاهد. در هنگام انجام پدیده ی دیفراگ شارژر لپ تاپ را متصل کنید. هر چه هارددیسک برق کمتری مصرف کند به شارژ کمتری نیاز دارد.

میزان نور دسکتاپ و مونیتور را پایین تر از حد ماکسیمم قرار دهید. جالب است بدانید هر چه نور صفحه زمینه بالا بوده، انرژی بیشتری از باتری لپ تاپ مصرف می کنند و هر چه نور صفحه زمینه کمتر باشد بازدهی سی پی یو و فن ها بیشتر خواهد بود.

هر چه اتصال بین باتری و لپ تاپ بیشتر باشد انتقال انرژی بین این دو با سهولت انجام می شود. هر چند وقت یک بار با پنبه و الکل محل اتصال را تمیز کرده و طول عمر استفاده از باتری لپ تاپ را افزایش دهید.

 

برنامه هایی که به طور ناخودآگاه در حال اجرا هستند را غیر فعال کنید چون باعث مصرف بیشتر انرژی باتری خواهد شد.

ممکن است بیشتر افراد به فکر این باشند که باتری که پر است را خارج کرده و لپ تاپ خود را همیشه متصل به برق نگه دارند در حالیکه سخت در اشتباهند. چون اگر باتری پر حداکثر به مدت ۲ هفته استفاده نشود. باتری غیر قابل استفاده خواهد بود و آسیب جدی می بیند.

گزارش خرابی لینک دانلود و محتوای غیر اخلاقی

کاربر گرامی درصورتی که لینک دانلود این مطلب خراب شده است یا محتوای این مطلب غیر اخلاقی و مخالف قوانین کشور عزیزمان است لطفا هرچه سریعتر به آیدی تلگرامی ؛ @p30plus2 یا به شماره تلفن ۰۹۱۴۶۲۶۱۹۳۶ پیامک کنید ...

به کانال ما بپیوندید

Print Friendly, PDF & Email
2+