p30plus SPONSERS
پی سی پلاس » آموزش ترفند بازی و برنامه های اندروید » نحوه ی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با چند راهکار ساده
لینک های دانلود
نحوه ی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با چند راهکار ساده
4.6 /5

4.6 / 5. 100

100 رای
افزودن به علاقه مندی ها

نحوه ی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با چند راهکار ساده

آپدیت
افزایش طول عمر باطری لپ تاپ

جدیدترین راهکار های افزایش طول عمر باطری لپ تاپ

تنها با چند راهکار ساده طول عمر باطری لپ تاپ خود را چند برابر کنید

نحوه ی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با چند راهکار ساده : بدون شک این روزها با رشد تکنولوژی و افزایش کارهای آنلاین ، اکثر افراد با لپ تاپ و آنلاین مشغول به کار هستند که قطعا بایستی سیستم ما طول عمر خوبی داشته باشد تا بتوانیم دچار مشکلات کاری و مالی نشویم.اما چگونه میتوانیم طول عمر باتری را افزایش دهیم.در ادامه راهکارهای ساده را به شما گفته ایم.همه در پی این هستیم که شارژ باتری لپ تاپمان بیشتر شود و در مواقعی که نیاز داریم به صورت همراه استفاده کنیم اما به طور صحیح از باتری لپ تاپ استفاده نکرده و عمر باتری را کاهش می یابد.

 

روش های افزایش عمر باتری لپ تاپ

 1. استفاده از Battery Saver
 2. عدم استفاده از لپ تاپ هنگام شارژ شدن و قرار گرفتن در باتری
 3. نباید وسایلی که باعث افزایش کارایی باتری لپ تاپ می شود را بدون نیاز ضروری به آن وصل کنیم.مثلا بعد از آنکه هارد را وصل کردید و مشکل رفع شد آنرا خارج کنید.
 4. نباید به طور دائمی لپ تاپ را به برق وصل کنید.
 5. روشنایی صفحه را کم کنید.
 6. از نرم افزارهایی که باعث افزایش سی پی یو می شود را کاهش و یا بهینه کنید. مثلا سعی کنید کمتر در آن بازی کنید.
 7. حتما بین لپ تاپ و سطحی که با آن در تماس است فاصله ای را رعایت کنید تا داغ نشود.

 

نکته! اگر اهل گیم و بازی هستید حتما از لپ تاپ های گیمینگ و مخصوص بازی استفاده نمایید چرا که از پردازنده و باتری های قوی تری بهره برده اند.

 

نکته! در بسیاری از موارد افرادی که در طور روز به طور مداوم از لپ تاپ استفاده میکنند راهکار ساده ای را پیش میگیرند.آنهم این است که باتری را به طور کامل از لپ تاپ کنده و آنرا به برق وصل میکنند.اگر لپ تاپ باتری نداشته باشد و به برق وصل باشد روشن شده و بدون مشکل اجرا خواهد شد.

 

برای افزایش کارایی و طول عمر باتری لپ تاپ

به صورت مدوام شارژ نکنیم. بسیاری از افراد اغلب باتری لپ تاپشان را تا 100 درصد شارژ می کنند تا به مدت طولانی از آن استفاده کنند در حالی که به طور جدی از طول عمر باتری لپ تاپشان می کاهند. پس قبل از اینکه به فکر تعمیر باتری لپ تاپ باشیم باید از خراب شدن آن جلوگیری کنیم. بعد از خرید لپ تاپ استفاده و خالی کنید. سپس به مدت 12-14 ساعت آن را در حالت شارژ نگه دارید و به طور کامل شارژ کنید.

 

پدیده دیفراگ را حتما پیاده کنید

به این دلیل که هر چه هارددیسک شما سریعتر و با بازدهی بالا عمل کند انرژی کمتری از باتری لپ تاپ می کاهد. در هنگام انجام پدیده ی دیفراگ شارژر لپ تاپ را متصل کنید. هر چه هارددیسک برق کمتری مصرف کند به شارژ کمتری نیاز دارد. میزان نور دسکتاپ و مونیتور را پایین تر از حد ماکسیمم قرار دهید. جالب است بدانید هر چه نور صفحه زمینه بالا بوده، انرژی بیشتری از باتری لپ تاپ مصرف می کنند و هر چه نور صفحه زمینه کمتر باشد بازدهی سی پی یو و فن ها بیشتر خواهد بود.

نحوه ی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با چند راهکار ساده

هر چه اتصال بین باتری و لپ تاپ بیشتر باشد انتقال انرژی بین این دو با سهولت انجام می شود. هر چند وقت یک بار با پنبه و الکل محل اتصال را تمیز کرده و طول عمر استفاده از باتری لپ تاپ را افزایش دهید. برنامه هایی که به طور ناخودآگاه در حال اجرا هستند را غیر فعال کنید چون باعث مصرف بیشتر انرژی باتری خواهد شد.

نحوه ی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با چند راهکار ساده

ممکن است بیشتر افراد به فکر این باشند که باتری که پر است را خارج کرده و لپ تاپ خود را همیشه متصل به برق نگه دارند در حالیکه سخت در اشتباهند. چون اگر باتری پر حداکثر به مدت 2 هفته استفاده نشود. باتری غیر قابل استفاده خواهد بود و آسیب جدی می بیند.

ADS DOWNLOAD
نحوه ی افزایش طول عمر باتری لپ تاپ با چند راهکار ساده
 • آخرین بروزرسانی :‌ یکشنبه 26 نوامبر 2023
 • منبع : پی سی پلاس
سیستم مورد نیاز
 • Android
نرم افزار های مورد نیاز
 • Android 4.0
گفتگو و دیدگاه کاربران
 • سر صحبت را شما باز کنید!