p30plus SPONSERS
پی سی پلاس » ریپورتاژ آگهی » پول هوشمند چیست؟
پول-هوشمند


1.9 /5

1.9 / 5. 15

15 رای
افزودن به علاقه مندی ها

پول هوشمند چیست؟

جدید
پول-هوشمند-چیست

در بازار بورس روش‌های متعددی برای تشخیص سهام ارزشمند وجود دارد. یکی از این روش‌ها، تشخیص زمان دقیق ورود و خروج پول در سهام است که در اصطلاح به آن ورود و خروج «پول هوشمند» گفته می‌شود. همان‌طور که می‌دانید برای انتخاب یک سهام ارزشمند در بازار بورس، باید عوامل متعددی را در بررسی کنید تا تصمیم نهایی شما اعتبار بیشتری داشته باشد. با این کار ریسک سرمایه گذاری تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. یکی از این عوامل مهم در فرایند سرمایه گذاری، تشخیص ورود و خروج پول هوشمند در روند معاملات سهم است. در این مقاله قصد داریم به نکات مهمی درباره پول هوشمند در بازار بورس، اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

 

پول هوشمند چیست؟

در بازار بورس روش‌های متنوعی برای تغییر جهت روند یک سهم وجود دارد. سرمایه گذران با استفاده از این روش‌ها می‌توانند سودهای قابل توجهی را کسب کنند. یکی از روش‌های تغییر جهت روند معاملات سهم در بازار بورس، ورود پول هوشمند به سهم است. در این فرآیند سرمایه کلانی توسط سرمایه گذران بزرگ، شرکت‌های سرمایه گذاری و … در سهم تزریق می‌شود. سرمایه گذران اصلی به دلیل دسترسی به اطلاعات مهم از سهام مدنظر در بازار، می‌توانند با استفاده از ورود پول کلان به سهم، سودهای بسیار زیادی را به دست بیاورند. همین فرایند به تنهایی می‌تواند تغییرات بسیار بزرگی را در روند معاملات سهم به وجود بیاورد. در نهایت سرمایه گذران خرد برای کسب سود بیشتر، این سهم‌ها را در بازار خریداری می‌کنند.

 

ورود و خروج پول هوشمند به سهم چگونه است؟

سرمایه گذران اصلی بازار به اطلاعات مهمی دسترسی دارند و با استفاده از همین اطلاعات، می‌توانند سهم‌های ارزشمند را در بازار تشخیص دهند. یکی از اقدامات مهم آن‌ها در روند معاملات بازار، ورود پول هوشمند به سهم‌های ارزشمند است. به عنوان مثال فرض کنید یک سهم به کف قیمتی خود رسیده است و بنا به تشخیص فعالان بازار، موقعیت مناسبی برای حمایت از سهم است. سرمایه گذران بزرگ، شرکت‌های سرمایه گذاری و … با تزریق سرمایه‌های کلان، از این سهم حمایت می‌کنند. با این کار روند معاملات سهم یک باره تغییر می‌کند و قیمت سهم روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

با ادامه دادن همین روند در بازار، سهم رشد زیادی پیدا می‌کند و توجه سرمایه‌ گذاران خرد جلب می‌شود. تعداد زیادی از این سرمایه‌ گذاران سهام مورد نظر را خریداری می‌کنند و ممکن است چند روز متوالی در بازار کسب سود کنند. نکته قابل توجه در فرایند ورود پول هوشمند در سهم، خروج سریع این سرمایه از سهم است. سرمایه گذران بزرگ بعد از کسب سودهای قابل توجه، به سرعت پول خود را از سهم خارج می‌کنند.

عده‌ای از سرمایه گذران خرد در این مقطع زمانی، فکر می‌کنند که سهم در فرآیند اصلاح قیمت قرار گرفته و از آن خارج نمی‌شوند. با همین استراتژی معاملاتی، امکان خروج از سهم در روزهای آتی برای آن‌ها وجود نخواهد داشت و به همان سرعتی که با خرید این سهم سود کسب می‌کردند، سرمایه ایشان در بازار با ضرر سنگین مواجه خواهد شد. می‌توان گفت که ورود پول هوشمند به طور متوسط برای هر سهم ممکن است یک یا دو مرتبه در سال باشد. همین دفعات هم برای کسب سود عالی از سهم، کافی است. مجریان این فرایند در بازار بورس سرمایه گذران و شرکت‌های سرمایه گذاری بزرگ هستند.

 

نحوه تشخیص ورود و خروج پول هوشمند در سهام

معامله‌گران با استفاده از بررسی چند عامل مختلف، می‌توانند نسبت به ورود و خروج پول هوشمند در یک سهم، اطلاعات مهمی را به دست بیاورند. یکی از عوامل مهم در این تشخیص، توجه به میزان «حجم معاملات» در سهام مورد نظر است. اگر یک سهم در روال عادی بازار به صورت لحظه‌ای تقاضای زیادی داشته باشد، نشانه‌هایی از ورود پول هوشمند در آن سهم خواهد بود. در نقطه مقابل، اگر قیمت یک سهم به سرعت در بازار کاهش پیدا کند یا تعداد زیادی از سهام‌داران قصد خروج از سهم را داشتند، یکی از نشانه‌های خروج پول هوشمند از سهم خواهد بود.

روش بعدی، استفاده از فیلتر ورود و خروج سرمایه در سهام است. فیلترنویسی در بورس یکی از تکنیک‌های کاربردی برای بررسی و مشاهده روند معاملات سهم‌های مختلف در بازار بورس است. معامله‌‌گران با استفاده از این تکنیک می‌توانند میزان سرمایه‌ ورودی به یک سهم را به صورت لحظه‌ای تشخیص دهند. تزریق یک سرمایه کلان در بازه زمانی کوتاه‌مدت در سهم، یکی از نشانه‌های ورود پول هوشمند است.

 

کلام آخر

همان‌طور که در این مقاله اشاره کردیم، یکی از تکنیک‌های مهم برای کسب سود در بازار بورس، تشخیص ورود و خروج پول هوشمند در برخی از سهم‌های بازار است. پول هوشمند یک سرمایه بسیار کلان است که توسط سرمایه گذران بزرگ و شرکت‌های سرمایه گذاری در بعضی از سهم‌های ارزشمند بازار تزریق می‌شود. این سرمایه گذران با انجام این کار در بازه زمانی کوتاه‌مدت، سودهای بسیار زیادی را به دست می‌آورند. فرآیند ورود و خروج پول هوشمند برای سرمایه گذران خرد هم جذاب است، چرا که با تشخیص آن، می‌توانند به خوبی کسب سود کنند.

پول هوشمند چیست؟
  • آخرین بروزرسانی :‌ شنبه 28 ژانویه 2023
  • منبع : پی سی پلاس
گفتگو و دیدگاه کاربران
  • سر صحبت را شما باز کنید!