p30plus SPONSERS
خانه » آموزش » خرید شیشه دوربین هواوی و تعویض آن
خرید شیشه دوربین هواوی و تعویض آن
3.1 /5

3.1 / 5. 11

11 رای
  • سازنده ابزارک موبایل


افزودن به علاقه مندی ها

خرید شیشه دوربین هواوی و تعویض آن

جدید
شکستن شیشه لنز گوشی موبایل و تعویض آن

شکستن شیشه لنز گوشی موبایل و تعویض آن

خرید شیشه دوربین هواوی زمانی که شکسته می شود و آسیب می بیند، لازم است. در واقع، این شیشه نقش محافظت از لنز دوربین موبایل را بر عهده دارد. این شیشه ها دوام خوبی دارند، اما ممکن است در اثر ضربه های وارده دچار آسیب شوند. از آنجا که این شیشه پوششی برای حفاظت از لنز دوربین است، امکان این که در اثر آسیب دوربین هم بشکند و خراب شود کم است. در هر حال، می توانید برای تشخیص این موضوع از افراد متخصص کمک بگیرید.

اگر فقط شیشه شکسته باشد، جای نگرانی وجود ندارد و به سادگی می توان آن را عوض کرد. این قطعات یدکی موبایل قیمت بالایی ندارند. اگر دوربین هم در اثر ضربه شکسته باشد، به طور حتم اثر خود را در زمان عکس گرفتن با گوشی نشان می دهد که تار خواهند شد و یا خط و خش روی آنها خواهد افتاد. در صورت نیاز به تعویض و خرید دوربین هواوی علاوه بر خرید شیشه دوربین هواوی باید هزینه ای جدا نیز برای تعمیر و تعویض آنها پرداخت شود.

خرید شیشه دوربین هواوی و تعویض آن

نقش و اهمیت شیشه دوربین هواوی

شیشه دوربین هواوی در صورت آسیب دیدن نیاز به تعویض دارد. این شیشه ها از جنس های مقاوم درست می شوند و نقش محافظت از لنز را بر عهده آنها است. در واقع، این قطعه بسیار کوچک بسیار هوشمندانه در گوشی های موبایل گذاشته شده است تا از آسیب های شدید و خسارت های بیشتر به گوشی ها جلوگیری شود. علاوه بر آن این شیشه محافظ لنز حساس دوربین موبایل را در برابر گرد و غبار و پرز نیز حفظ می کند. نگهداری از نرسیدن آب و رطوبت به لنز دوربین نیز وظیفه همین شیشه مقاوم است.

زمانی که کاربران گوشی های همراه را در داخل کیف رها می کنند و امکان آسیب وارد شدن در اثر برخورد با ابزارهای نوک تیز وجود دارد، این شیشه کوچک است که از دوربین مراقبت می کند. اما وقتی این قطعه آسیب دید، پیش از اقدام به خرید شیشه دوربین در ابزارک موبایل باید از نوع صدمه ای که به آن وارد شده است مطمئن شد.

برای محافظت از این قطعه حساس می توان برای گوشی قاب محافظ تهیه کرد. برخی از کاورها هم دارای برجستگی هایی هستند که محافظت از شیشه دوربین را دوچندان می کنند. تا حد امکان گوشی را از وسایل تیز و برنده دور نگه دارید.

 

نحوه تعویض و خرید شیشه دوربین هواوی

اگر شیشه سالم باشد و فقط دوربین خراب شده باشد، نیازی به خرید شیشه دوربین هواوی نیست. در مرحله اول باید شیشه مناسب با مدل و برند گوشی تهیه شود. مثلاً اگر گوشی برند هواوی و مدل پی سی لایت باشد، باید به دنبال همان شیشه برایش بگردید. در واقع، شیشه باید با موبایل سازگاری داشته باشد. برای تعویض شیشه خراب با شیشه نو ابتدا باید با ابزارهایی مانند کاپ ساکشن یا پیچ گوشتی های مخصوص در پشتی گوشی باز شود. این مسئله ارتباط مستقیم با مدل گوشی دارد. زیرا برای تعویض شیشه در خیلی از گوشی ها نیاز نیست در پشتی باز شود. بعد از این که تعمیرکار گوشی توانست به هر نحوی به شیشه خراب دسترسی پیدا کند، باید آن را با پنس بردارد.

بعد از خرید شیشه دوربین هواوی در مرحله بعد نوبت به گذاشتن شیشه جدید می رسد که این کار هم باید با پنس انجام شود. بعد از گذاشتن شیشه جدید نیاز است که چسب های باقی مانده روی آن کاملاً تمیز شوند. با استفاده از یک پارچه می توان پرزهای باقی مانده روی شیشه را محو کرد. تا جایی که در زمان عکس گرفتن هیچ چیز اضافه ای دیده نشود. در آخر هم باید پوشش پلاستیکی روی شیشه از آن جدا شود. تعمیرکار باید دقت کافی داشته باشد که شیشه دقیقاً در جای مناسب خودش قرار گرفته باشد. در نهایت هم که می توان گوشی را بست و با گرفتن یک عکس نتیجه کار مشخص خواهد شد.

خرید شیشه دوربین هواوی و تعویض آن

نکات مهم در زمان تعویض و خرید شیشه دوربین هواوی

هم در خرید شیشه دوربین هواوی باید از افراد متخصص صورت گیرد و هم تعویض آن باید به افراد حرفه ای واگذار شود. به دلیل حساسیت هایی که این کار دارد، هرگز خودتان برای آن اقدام نکنید. گوشی ها ابزارهای بسیار حساسی هستند و بی تجربگی شما ممکن است کار دستتان بدهد و هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند. حتی گاهی ممکن است مشکلات خط و خش تنها به شیشه مربوط نباشد و نیاز باشد که یک متخصص این بررسی را روی گوشی انجام دهد و عیب آن را تشخیص دهد.

در زمان خرید قطعات یدکی موبایل مانند شیشه دوربین یا لنز دوربین، دوربین گوشی، خشاب سیم کارت، فلت شارژ و فلت پاور گوشی، قاب و شاسی و درب پشت به این مسئله مهم توجه داشته باشید که حتماً به سراغ قطعه های اصلی بروید. شیشه های تقلبی و ناسازگار ممکن است کیفیت دوربین گوشی را پایین بیاورند. قطعات تقلبی به جای شیشه از جنس تلق هستند و می توانند موجب افت کیفیت تصویر دوربین شوند. هرگز تعویض شیشه شکسته را به تعویق نیندازید، زیرا ممکن است خرده شیشه ها به قطعات دیگر گوشی آسیب وارد کنند.

خرید شیشه دوربین هواوی و تعویض آن
  • شرکت سازنده : ابزارک موبایل
  • آخرین بروزرسانی :‌ سه‌شنبه 20 دسامبر 2022
  • منبع : پی سی پلاس
گفتگو و دیدگاه کاربران
  • سر صحبت را شما باز کنید!