p30plus SPONSERS
خانه » آموزش » آموزش زبان انگلیسی در آینده به چه شکل خواهد بود؟
آموزش زبان انگلیسی در آینده به چه شکل خواهد بود؟
2.9 /5

2.9 / 5. 11

11 رای
  • سازنده آکادمی روان


افزودن به علاقه مندی ها

آموزش زبان انگلیسی در آینده به چه شکل خواهد بود؟

جدید
آموزش زبان انگلیسی در آینده

یک زبانه بودن در دنیا دارد به پایان می‌رسد. یعنی تا چند سال دیگر همه مردم دنیا چندزبانه هستند. با پیشرفت مداوم تکنولوژی، یادگیری زبان‌های مختلف نیز راحت و راحت‌تر می‌شود و امکانات بیشتری در اختیار زبان‌آموزها قرار می‌گیرد. حال سوال این است که هم‌اکنون با وجود انواع روش برای آموزش زبان انگلیسی ، زبان بین‌المللی دنیا، از دوره‌های آموزشی مختلف گرفته تا انواع کتاب و اپلیکیشن، آیا آموزش زبان انگلیسی در آینده تغییری خواهد کرد؟ در ادامه این مطلب به گزارش سایت روان به بررسی این پرسش و پاسخ‌های آن بپردازیم.

 

آیا روزی می‌رسد که نیازی به آموزش زبان انگلیسی و یادگیری زبانی نباشد؟

پاسخ کوتاه به این سوال خیر است. بسیاری تصور می‌کنند که در آینده نه‌چندان دور، ماشین‌ها ترجمه و ربات‌ها به حدی پیشرفت می‌کنند که دیگر نیازی به آموزش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری نباشد؛ زیرا ما به زبان مادری خود صحبت خواهیم کرد و آن ربات به‌طور هم‌زمان ترجمه می‌کند. در این صورت تصور می‌شود که دیگر نه نیازی به آموزگار زبان باشد و نه مترجم؛ اما این تصور اشتباه است. پیچیدگی هر زبان از نظر زبان‌شناسی در حدی بالاست و هر روز در حال تغییر و تحول که هیچ‌وقت یک ربات با پیشرفته‌ترین هوش مصنوعی نمی‌تواند تمام و کمال به عمق آن پی ببرد. برای مثال، هدف نهایی آموزش زبان انگلیسی تبادل فرهنگ است و هدف نهایی هر زبانی انتقال و درک یک فرهنگ با یک فرهنگ دیگر است. درک عمیق فرهنگ از توان هوش مصنوعی فعلا خارج است و به این زودی‌ها نیز در توان‌اش نخواهد بود. زبان و فرهنگ رابطه‌ای بسیار نزدیک به یکدیگر داشته و هر روز در حال تغییر و تحول هستند.

شاید در آینده نیاز کمتری به مترجم برای ترجمه جمله‌های ساده و اساسی هر زبان باشد، اما برای بومی‌سازی کامل هر محتوایی به زبان مقصد نیازمند یک مترجم حرفه‌ای و تحصیل‌کرده خواهد بود؛ مثل همین الان. پس اگر با این تصور که روزی دیگر نیاز به آموزش زبان انگلیسی نخواهد بود دارید یادگیری این زبان یا هر زبان دیگری را عقب می‌اندازید، همین الان این کار را متوقف کنید. برای شروع یادگیری زبان انگلیسیاینجا کلیککنید.

آموزش زبان انگلیسی در آینده به چه شکل خواهد بود؟ با آکادمی روان

اما آموزش زبان انگلیسی در آینده از چه طریق انجام می‌شود؟

فرضیه‌ها و اصول آموزش زبان دهه‌هاست که ثابت بوده و با تغییرات جزیی به‌روز شده‌اند. تمامی ابزار جدید و اپلیکیشن‌های آموزش زبان نیز براساس همین فرضیه‌های زبان‌شناسی طراحی و تولید شده‌اند. هم‌اکنون امکان این وجود دارد که شما به‌وسیله واقعیت مجازی در محیطی قرار بگیرید که اطراف‌تان به زبان مقصد صحبت می‌شود. بدین صورت در یادگیری مکالمه و تقویت مهارت شنیدن یا Listening پیشرفت به‌سزایی می‌کنید. این روش یادگیری زبان هنوز خیلی رواج پیدا نکرده، اما ممکن است در آینده نزدیک در مراکز آموزش زبان انگلیسی و آکادمی‌ها در دسترس عام قرار بگیرد و برای تجربه آن لازم به پرداخت هزینه زیادی نباشد.

در نتیجه یکی از راه‌های آینده برای آموزش زبان انگلیسی استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده خواهد بود. اما این‌که دیگر چه امکانات جدیدی در این عرصه به‌وجود می‌آید و چه تغییرات دیگری ایجاد خواهد شد، همگی به پیشرفت تکنولوژی، اختراعات جدید و البته تحقیقات و فرضیه‌های جدید زبان‌شناسی بستگی دارد. هر ابزار و وسیله جدیدی برای آموزش زبان انگلیسی اختراع شود، می‌بایست از روش‌ها و فرضیات فعلی آموزش زبان پیروی کند که دهه‌هاست کاربردی‌ بوده‌اند و فرضیه جدیدی نیز خیلی وقت است مطرح نشده. اگر زبان‌شناس جدیدی فرضیه‌ای را مطرح کرد و این فرضیه در اجرا نیز از خود عملکرد خوبی نشان داد، شاید تغییراتی اساسی‌تر در آموزش زبان را شاهد باشیم.

اما از یک موضوع باید مطمئن باشید و آن هم تغییر روش آموزش اپلیکیشن‌هاست. با این‌که اپلیکیشن‌های خوب متعددی برای آموزش زبان انگلیسی و دیگر زبان‌های زنده دنیا وجود دارد، اما بسیاری اپلیکیشن بد نیز در دسترس است. اپلیکیشن‌ها به سمت ارائه تمرین‌های کاربردی‌تر و عملی‌تری خواهند رفت تا از یادگیری شما اطمینان حاصل نمایند.

چه تغییری در آموزش کلاسی به‌وجود خواهد آمد؟

تغییر به‌خصوصی در هسته روش‌های آموزش را شاهد نخواهیم بود، بلکه استفاده از امکانات و ابزار نوینی که در پاراگراف‌های قبلی به آنها اشاره کردیم. هرگونه پیشرفتی که در مسیر یادگیری انجام بپذیرد، در نهایت این تکرار و تمرین مداوم است که تسلط یک فرد را روی یک زبان خاص تضمین می‌کند. همچنین استفاده از تکنولوژی هر چه‌قدر هم که پیشرفته باشد، بدین معنی نیست که شما برای تقویت تمامی مهارت‌های زبانی خود دیگر نیازی بهدوره‌های آموزشی زبان انگلیسییا کتاب‌ها ندارید. تکنولوژی و اپلیکیشن‌ها قادر به انتقال فرهنگ یک کشور به شما نیستند، در نتیجه باید با مطالعه و در تماس قرار دادن خودتان با رسانه و فرهنگ آن کشور به یادگیری عمیق زبان بپردازید.

البته، ناگفته نماند که در هر صورت آموزش زبان انگلیسی در دوره‌ها و برنامه‌های منعطف‌تری انجام خواهد شد. دوره‌های آموزشی در آینده ترکیبی‌تر از همیشه خواهند بود و مخلوطی از کلاس‌های آنلاین، مجازی، شاید حضوری، استفاده از اپلیکیشن‌ها، کتاب‌ها و غیره خواهند بود. روش‌های مختلف تدریس با یکدیگر ترکیب شده و آموزش بسیار انعطاف‌پذیرتر از امروز را شاهد خواهیم بود.

از نظر شما آینده آموزش زبان انگلیسی یا دیگر زبان‌ها به چه شکل است؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع:www.ravaan.co

آموزش زبان انگلیسی در آینده به چه شکل خواهد بود؟
  • شرکت سازنده : آکادمی روان
  • آخرین بروزرسانی :‌ سه‌شنبه 1 فوریه 2022
  • منبع : پی سی پلاس
گفتگو و دیدگاه کاربران
  • سر صحبت را شما باز کنید!