p30plus SPONSERS
پی سی پلاس » آموزش ترفند بازی و برنامه های اندروید » تیزر تبلیغاتی چیست و چند نوع است؟ روش های ساخت تیزر های تبلیغاتی و کاربرد های آن
لینک های دانلود
تیزر تبلیغاتی چیست و چند نوع است؟ روش های ساخت تیزر های تبلیغاتی و کاربرد های آن
5 /5

5 / 5. 111

111 رای
 • سازنده p30plus.org
افزودن به علاقه مندی ها

تیزر تبلیغاتی چیست و چند نوع است؟ روش های ساخت تیزر های تبلیغاتی و کاربرد های آن

آپدیت
تیزر تبلیغاتی چیست

تیزر تبلیغاتی چیست و چگونه ساخته میشود ؟

تیزر تبلیغاتی یکی از بهترین روش های بازاریابی در عصر ارتباطات امروز می باشد که بسیار کارایی دارد و اکثر افراد صاحب کسب و کار از این روش برای تبلیغات خود استفاده می کنند مخصوصا با فعال شدن شبکه های اجتماعی این روش بسیار کاربردی تر شده است ما امروز در این مقاله از سایت پی سی پلاس روش ساخت تیزر تبلیغاتی را به شما آموزش خواهیم داد.

تیزر تبلیغاتی چیست؟

تیزر یک روش کاملا حرفه ای برای ارائه آگهی اعم از تلویزیونی ، رادیویی ، رسانه محیطی و چاپی میباشد که اگر بخواهیم به طور ساده تر بگوییم، تیزر تبلیغاتی به رفتاری گفته میشود که با کامل نشان دادن و یا کاملا نگفتن حرفی در فرد مقابل کنجکاوی ایجاد کند و او را به فکر فرو ببرد.

 

تیزر تبلیغاتی گوگل

همانطور که مشاهده کردید این تیزر به صورت کاملا حرفه ای ساخته شده است و بسیار زیرکانه مخاطب را تاحت تأثیر قرار میدهد و به زبانی زیرکانه می گوید که شرط رونق کار شمابروز بودن و استفاده از گوگل میباشد. شما در این ویدیو مشاهده کردید که چگونه یک تیزر تبلیغاتی میتواند یک ایده یا هدف را منتقل کند و بیننده را تحت تأثیر قرار دهد. هر شرکت یا سازمان و به طور کل هر شغلی به تیزر تبلیغاتی نیاز دارد تا بتواند درآمد خود را افزایش دهد و بتواند بهتر پیش برود و همچنین بتواند در رقابت با شرکت های قدرتمند دیگر بهتر عمل کند.

شاید شما هم دیده باشید که بر روی برخی از کیسه های نایلونی تبلیغات برخی از سازمان ها نظیر قلم چی یا گاج چاپ شده است که نگاه شما را در هنگام عبور از کنار آن به خود جلب میکند شاید بگویید که چه فایده ای دارد؟ باید بدانید که این تبلیغ به طور جالبی بر روی شما تأثیر خواهد گذاشت و به طور شگفت انگیزی پیام خود را به شما انتقال میدهد و شما در زمانی که به یک کتاب آموزشی نیاز پیدا کنید، اولین نامی که برای شما آشنا خواهد بود و شما به زبان میاورید همین نام میباشد.

 

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

 1. توافق در مورد فیلمنامه
 2. انتخاب شرکت سازنده ( غالبا قیمت هر شرکت با شرکت های دیگر تفاوت دارد پس باید مناسب ترین انتخاب شود)
 3. توافق در مورد هزینه ساخت تیزر
 4. انتخاب بازیگران
 5. تهیه موسیقی (باید توجه داشت که موسیقی توسط یک آهنگساز حرفه ای ساخته شود)
 6. تولید ، در این بخش باید کارگردان و عناصر ضروری همچون طراحی و لباس مشخص شوند
 7. فیلمبرداری که شامل دو بخش میشود که عبارت اند از اجاره استودیو فیلم یا مکانی مناسب برای فیلم برداری و
  دومی تشکیل یک گروه حرفه ای فیلمسازی
 8. پس از تولید که شامل تهیه افکت های صدا و دیگر افکت های مورد نیاز
 9. صداگذاری ، در صورتی که نیاز به صدایی خارج از تصویر باشد که این کار در مرحله ضبط به صورت مجزا انجام می شود کهبه شرح زیر میباشد:
 10. 10.تدوین که در این مرحله تمامی اجزا تیزر در کنار هم قرار می گیرند

 

تیزر های تبلیغاتی باید چه ویژگی هایی داشته باشند ؟

در بازار های رقابتی امروزه بسیار پیش می آید که تیزر ها خود تبدیل به مزیت و عامل جذب مردم می شوند. امروزه تیزر های خلاقانه و حرفه ای تبدیل به عاملی تأثیر گذار در جذب مشتری و تأثیر گذاری بر مردم شده اند. شما به عنوان مدیر یک مجموعه باید بدانید که در بازار های امروزه رقابت بسیار شدیدی وجود دارد که در آن تنها برندی موفق خواهد بود که بتواند بهتر از سایر مجموعه ها پیام خود را از طریق تبلیغات به مخاطبین انتقال دهد. لازم به ذکر است که هر تیزر تبلیغاتی باید مخاطب خود را بشناسد یعنی شما باید بدانید که برای کدام قشر از جامعه تبلیغ میکنید برای مثال اگر بخواهید برای نوجوانان تبلیغ کنید باید قالب تیزر با افکار و علایق آنان همخوانی داشته باشد. باید به این نکته توجه داشته باشیم که یک تیزر از نظر استراتژیک باید بی نقص باشد و دارای مفهومی خلاقانه باشد و صحیح اجرا شود.

 

هر تیزر تبلیغاتی باید از چنین ویژگی هایی برخوردار باشد:

 • استفاده از ایده های خلاقانه و مفهومی
 • استفاده از جذابیت های ظاهری
 • استفاده از سرعت مناسب جهت انتقال پیام
 • ساخت تیزر بر اساس نیاز مخاطبین نه بر اساس سلیقه کار فرما (مخاطب محور)

 

انواع تیزر های تبلیغاتی

تیزر های تبلیغاتی انواع مختلفی دارند و هر کدام در نقش خود تأثیر گذار میباشند. لازم به ذکر است که انواع تیزر های تبلیغاتی در تلویزیون به شرح زیر میباشند :

 • تيزرهاي انيميشن
 • تيزرهاي رئال
 • تيزرهاي رئال انيميشن

 

تیزر های انیمیشن :

این نوع تیزر ها مخصوص سنین خاصی میباشند که بسیار تأثیر گذارند. این نوع تیزر مخصوص کودکان و نوجوانان و محصولاتی که به این گروه سنی مربوط میشود که در نوع خود بسیار مؤثر میباشد.

 

تیزر های رئال :

این نوع تیزرها كه به صورت يك تبليغ تلويزيوني و واقعي میباشند به معرفی محصولی به صورت واقعی میپردازند و مختص گروه سنی خاصی نمیباشند بلکه مختص عامه مردم میباشد.

 

تيزرهاي رئال انيميشن :

به دسته ای از تیزرها گفته می شود که تلفیقی از واقعیت و انیمیشن میباشند یعنی هم از انیمیشن استفاده شده و هم از یک موضوع واقعی.

از این صفحه دیدن فرمایید” فایده تیزر تبلیغاتی چیست؟

ADS DOWNLOAD
تیزر تبلیغاتی چیست و چند نوع است؟ روش های ساخت تیزر های تبلیغاتی و کاربرد های آن
 • شرکت سازنده : p30plus.org
 • آخرین بروزرسانی :‌ شنبه 25 نوامبر 2023
 • منبع : پی سی پلاس
گفتگو و دیدگاه کاربران
 • سر صحبت را شما باز کنید!